آذر هاشمی: حمایت از هنرمندان موسیقی ملموس نیست

بازرس خانه‌‌ی موسیقی می‌گوید پرداخت حق بیمه کمترین کاری است که دولت می تواند انجام دهد

آذر هاشمی: حمایت از هنرمندان موسیقی ملموس نیست

موسیقی ما- «در چند ماه اخیر موسیقی دانان ها تقریبا هیچ درآمدی نداشتند، برای حمایت از هنرمندان صحبت های بسیاری شده است ولی این حمایت ها بوقوع نپیوسته که هنرمندان آن را لمس کنند.»

«آذر هاشمی» -بازرس خانه‌ی موسیقی- ضمنِ بیان این مطلب می‌‌گوید: «پرداخت حق بیمه کمترین کاری است که دولت می‌تواند در حمایت از هنرمندان انجام دهد. بسیاری از آموزشگاه‌ها چند ماه تعطیل بودند و در این دوران هیچ کنسرتی برگزار نشد، موسیقی دانان ها تقریبا هیچ درآمدی نداشتند. برای حمایت از هنرمندان صحبت های بسیاری شده است ولی این حمایت ها بوقوع نپیوسته که هنرمندان آن را لمس کنند.»‌

رییس کانون مدرسان خانه موسیقی در خصوص آموزش آنلاین موسیقی نیز گفت: «من با آموزش آنلاین موسیقی مخالفم زیرا بازدهی آن بسیار کمتر از آموزش حضوری است. البته دغدغه های مردم در حال حاضر مسائل دیگری است که به سمت آموزش موسیقی نمی آیند و دولت حتما باید حمایت جامعی از آموزشگاه ها داشته باشد.»
 
بازرس خانه موسیقی در ادامه سخنانش درباره نقش این نهاد صنفی در حمایت از هنرمندان موسیقی گفت: «خانه موسیقی دغدغه‌ی هنرمندان را دارد ولی باید از طریق ارشاد حمایتی بشود تا به هنرمندان کمک کند. در این میان خانه‌ی موسیقی دغدغه‌های خود را در قالب انتشار بیانیه‌ها و صحبت‌هایی که انجام می‌شود، بیان می کند.»

او ادامه داد: «سلامتی همه ما در این مدت مدیون عزیزان کادر درمانی است و می دانیم بسیار فداکاری کردند و از همه ی نهادها و ارگانها بیشتر زحمت کشیدند تا جامعه و مردم در سلامت باشد. از آنها صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم.»