تقی ضرابی: تقاضایی برای موسیقی وجود ندارد و بسیاری بیکار شده‌اند

رییس هیات مدیره خانه موسیقی از مجموعه‌های دولتی برای هنرمندان کمک خواست

تقی ضرابی: تقاضایی برای موسیقی وجود ندارد و بسیاری بیکار شده‌اند

موسیقی ما- رییس هیات مدیره خانه موسیقی از مجموعه‌های دولتی خواست تا در جبران ضرر و زیان‌های مالی هنرمندان فعال عرصه موسیقی به فکر پرداخت وام‌های بلاعوض به این حوزه باشند.
 
تقی ضرابی (رئیس هیأت مدیره خانه موسیقی) گفت: «کار بسیاری از هنرمندان موسیقی به کلی تعطیل شده؛ ولی همچنان زندگی در جریان است و نیازهای آن پابرجاست پس باید مسئولان به این مسائل توجه ویژه‌ای داشته باشند.»
 
وی درباره مسائلی که هنرمندان در دوران شیوع کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی با آن درگیر هستند، توضیح داد: «هنرمندان موسیقی در دوران کرونا ضرر کرده‌اند و چون تقاضایی برای موسیقی وجود ندارد و آموزشگاه‌ها و اجراهای صحنه‌ای تعطیل شدند، بسیاری بیکار شده‌اند. قطعا دولت باید برای جبران این ضرر و زیان به هر شکل ممکن و وام‌های بلاعوض و حتی طولانی مدت چاره‌ای بیاندیشد. زندگی بسیاری از هنرمندان موسیقی و دیگر هنرها سخت می‌گذرد. متاسفانه کار بسیاری از هنرمندان به کلی تعطیل شده ولی همچنان زندگی در جریان است و نیازهای آن پابرجاست و سوال این است که چگونه می‌توانند پاسخگوی نیازهای خود باشند. در بسیاری از کشورها چاره‌ای برای این بیکاری و تعطیلی دارند و اینجا هم باید مدیران و مسئولان به این مسائل توجه ویژه‌ای داشته باشند.»
 
این مدرس دانشگاه و هنرستان موسیقی درباره تدریس در مراکز آموزشی در دوران کرونا گفت: «بسیاری از کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شود که این مستلزم امکانات نرم افزاری و سخت‌افزاری مناسب و همچنین آشنایی کامل هر دو طرف با تکنولوژی روز است. برای خود من به این صورت است که مطالب درسی را ضبط کرده و برای استفاده شاگردان می‌فرستم. اما هیچ کدام جای تدریس در کلاس را نمی‌گیرد.»
 
رئیس هیات مدیره کانون آهنگسازان خانه موسیقی در پایان گفت: «در کلاس با شاگردان چشم در چشم هستم و در آنجا بازخورد مطالبی که تدریس می‌کنم را می‌بینم و اگر لازم باشد مطلب را به شیوه‌ای دیگر تکرار می‌کنم تا همه شاگردان و دانشجویان مطلب را درک کنند اما اینجا هیچ بازخوردی از آنها ندارم و باید منتظر باشم تا ببینم در امتحان آیا مطالب را یاد گرفته‌اند یا نه. به هر ترتیب برای همه مردم بخصوص هنرمندان در این دوران شیوع ویروس کرونا آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم بتوانیم بزودی به پاس قدردانی از کادر زحمتکش درمانی کشور در کانون آهنگسازان آثاری را ساخته و منتشر کنیم.»