دست‌نوشته‌ی «باب دیلن» بیش از ۲ میلیون دلار به حراج گذاشته می‌شود

فروش یکی از نمادین‌ترین آهنگ‌های اعتراضی دهه ۶۰ میلادی

دست‌نوشته‌ی «باب دیلن» بیش از ۲ میلیون دلار به حراج گذاشته می‌شود

موسیقی ما – اشعار دست نوشته باب دیلن مربوط به یکی از آثار او در سال‌های ۱۹۶۰ با نام «زمانه در حال تغییر است»، با مبلغ پایه ۲/۲ میلیون دلار به حراج گذاشته شده است. این اثر در آلبومی به همین نام در سال ۱۹۶۴ انتشار یافت و یکی از نمادین‌ترین آهنگ‌های اعتراضی در دهه ۶۰ میلادی محسوب می‌شود.
 
«گری زیمت» صاحب این حراجی می‌گوید: «دو اثر دیگر از این خواننده یکی مربوط به اثر «هومسیک بلوز» به ارزش ۱.۲ میلیون دلار و دیگری محصول سال ۱۹۶۹ به مبلغ ۶۵۰ هزار دلار به حراج گذاشته خواهد شد. این آثار به آن اندازه که ماندگار هستند، مهم نیستند. اثر هومسیک بلوز، قطعاً یکی از آهنگ‌های مهم دیلن (ترانه سرا و آهنگساز) است، اما نمی توان آن را هم سطح با اثر «زمانه در حال تغییر است»، دانست.»
 
اخیراً جمع آوری اشعار موسیقی‌های معروف (مخصوصاً وقتی به صورت دست نوشته باشند)، به یکی از موارد مورد علاقه کلکسیونر‌ها تبدیل شده است.
 
مثلاً، پیش نویس ۱۶ صفحه‌ای دان مکلین برای آهنگ معروف «پای آمریکایی» در سال ۲۰۱۵ به مبلغ ۱.۲ میلیون دلار به حراج گذاشته شد. همچنین متن ترانه هی جود اثر پال مک کارتنی در یک حراجی آنلاین، اوایل این ماه ۹۱۰ هزار دلار به فروش رسید!
دیلن ۷۸ ساله، ماه گذشته اولین موسیقی اورجینال خود را بعد از ۸ سال منتتشر کرد. در سال ۲۰۱۶ دیلن به تنها خواننده و ترانه‌سرایی تبدیل شد که جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرده است.