راپسودی «زاینده‌رود» اثر سمفونیک « پویا سرایی» منتشر شد

از تماشاخانه‌ی سایت موسیقی ما

راپسودی «زاینده‌رود» اثر سمفونیک « پویا سرایی» منتشر شد

موسیقی ما- راپسودی «زاینده‌رود» اثرِ سمفونیکِ « پویا سرایی» که چند ماه گذشته به‌طور اختصاصی از لیبل آیداجو در برلین آلمان منتشر شده بود هم اکنون در بیپ تیونز و تماشاخانه سایت موسیقی ما عرضه شده است .

این اثر همانند تمام آثار راپسودی از سویی نگاهی به موسیقی ایران داشته و از سوی دیگر در فرم و سازبندی ارکستر سمفونیک عرضه شده است .

این آهنگ‌ساز و نوازنده پیش از این درباره‌ی این اثر گفته بود: «این گونه آثار متاسفانه در ایران مارکتی برای عرضه داشته و حمایتی از آنها نمی‌شود و اگر توجهی هم شود عموما ازسوی هنردوستان است. همانگونه که  استاد نصیرحیدریان استاد دانشگاه گراتس اتریش و رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران از مدت‌ها قبل برای عرضه جهانی راپسودی «زاینده رود» من را بسیار دلگرم کرده بود. از این رو به عنوان یک موزیسین ایرانی تصمیم به ساخت اثری با درون مایه موسیقی ایرانی در یک فرم کلاسیک گرفتم.»

او درباره کمپانی «آیداجو» که مدیریت عرضه جهانی اثر «راپسودی زاینده رود» را به عهده دارد، توضیح داد: «این کمپانی یکی از مهم‌ترین مراکز نشر و توزیع آثار کلاسیک است که طی سال‌های اخیر از بازدیدکنندگان پرشماری نیز برخوردار بوده است. این موسسه آلمانی عرضه کننده رسمی کاتالوگ و آثار«سونی» و«دویچه گرامافون» از معتبرترین انتشارات در زمینه موسیقی کلاسیک  نیز در دنیاست. علاوه بر این، آثار متعددی از قبیل آثاری اجرا شده توسط ارکستر فیلارمونیک وین از سوی کمپانی «آیداجو» عرضه شده و «راپسودی زاینده رود» نخستین اثری از یک آهنگساز ایرانی است که به طور اختصاصی از این موسسه  به مخاطبان سراسر دنیا ارائه می‌شود.»