سالار زمانیان برای «از اَرَس» نشان نقره جایزه جهانی موسیقی را کسب کرد

به عنوان نوازنده و آلبوم برگزیده

سالار زمانیان برای «از اَرَس» نشان نقره جایزه جهانی موسیقی را کسب کرد

موسیقی ما- آلبوم موسیقى «از اَرَس» اثر سالار زمانیان در دو بخش بهترین آلبوم و نوازندگى موفق به کسب مدال نقره جایزه جهانى گلوبال موزیک ٢٠٢٠ آمریکا شد.

گلوبال موزیک اوارد، جایزه‌ی بین المللی معتبر امریکاست که هرساله برگزار می‌شود و فعالیت موسیقایی هنرمندان موزیسین دنیا را بررسی می‌کند.

آلبوم «از ارس» از ۴ قطعه به نام های موومان یک، موومان دوم، موومان سوم و والس تشکیل شده که حمید وکیل اف و توفیق قلی اف آهنگسازی این آلبوم را برعهده داشته‌اند و تنظیم تمامی قطعات و همچنین ارکستراسیون و تکنوازی تار برعهده سالار زمانیان بوده است. همچنین علی جعفری پویان، تینا جامه گرمی، امین غفاری، میثم مروستی، مونیکا لران، سهراب برهمندی، فرشاد شیرانی، آتنا اشتیاقی، نگار نوراد و سامان احتشامی به عنوان نوازنده در این آلبوم به هنرنمایی پرداخته اند. ضمن اینکه مهدی رمضانی نیز میکس و مسترینگ قطعات را برعهده داشته است.

آلبوم «از ارس» بر مبنای اثری از «حمید وکیل اف» شکل گرفته است. قطعاتی که در نسخه اصلی برای تار و پیانو نوشته شده و در این آلبوم برای تار و ارکستر زهی بازنویسی و تنظیم شده است. در اجرای این آلبوم تلاش نوازنده بر آن بوده که بکوشد بیان و تمبر شخصی خود را هم تا حدی به این اثر بیافزاید و به ترکیبی کما بیش متجانس برسد از رنگ تار ایرانی بر یک ملودی آذری.