«سهراب کاشف» و «محمدرضا فیاض» دانش‌آموزان را رهبری کردند

هنرستان موسیقی دختران روی صحنه رفت

«سهراب کاشف» و «محمدرضا فیاض» دانش‌آموزان را رهبری کردند

موسیقی ما- یکی از مهم‌ترین اجراهای نخستین شب از سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، کنسرت هنرستان موسیقی دختران بود که در سالن سوره حوزه هنری اندیشه با رهبری «محمدرضا فیاض» و «بهزاد عبدی» برگزار شد.

در بخش نخستِ این کنسرت،‌ پیش درآمد دشتی ساخته و تنظیم رضا محجوبی و «کاروان» ساخته ابوالحسن صبا توسط ارکستر ایرانی پایه یازدهم به رهبری محمدرضا فیاض اجرا شد. در این بخش، دونوازی سنتور و قانون نیز توسط دو تن از دانش آموزان به اجرا درآمد.

در اجرای دوم از کنسرت هنرستان موسیقی دختران، شاهد اجرای قطعه «خاطرات رفته» اثر بهزاد عبدی و قطعه آفتاب نیمه شب ساخته حسین بهروزی‌نیا توسط گروه نوازی ایرانی پایه دوازدهم به سرپرستی هیلا فیض پور بودیم. همچنین در این بخش تک نوازی کوتاهی از قانون اجرا شد.  
اجرای میانی کنسرت موسیقی دختران، به اجرای قطعه‌های «پرنیان» اثر فرامرز پایور و «رنگ چهارگاه» ساخته رکن الدین مختاری اختصاص داشت. اجرای این بخش برعهده ارکستر ایرانی پایه دهم بود که بدون سرپرست اجرا کردند. بعد از تنفس نیز قطعاتی از موسیقی کلاسیک غربی به رهبری «سهراب کاشف» اجرا شد که توانست نظر تماشاگران را جلب کند.

در ادامه کنسرت هنرستان موسیقی دختران، قطعه‌ای از گاسپر کاسادو توسط پریا مولایی از پایه دوازدهم با ویولن سل اجرا شد. در پایان این اجرا، سمفونی ۲۵ موتسارت، سمفونی ۴۴ هایدن و سمفونی ۱۰ فلیکس مندلسون از موسیقدانان مشهور جهان توسط ارکستر کلاسیک به رهبری سهراب کاشف به اجرا درآمد.
 
 سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از  ۲۴ بهمن شروع شد و تا ۳۰ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.