«شورا کریمی» ساخت موسیقی «سازهای ناکوک» را به پایان رساند

به کارگردانی علی حضرتی و تهیه‌‌کنندگی فرشته طائرپور

«شورا کریمی» ساخت موسیقی «سازهای ناکوک» را به پایان رساند

موسیقی ما – «شورا کریمی» ساخت موسیقی «سازهای ناکوک» را به پایان رساند و این فیلم هم‌اکنون وارد مرحله‌ی صداگذاری و میکس شده است.

شورا کریمی آهنگساز سینما و تلویزیون، برای اولین بار در فیلم «نیم‌‌رخ‌ها» به کارگردانی ایرج کریمی به عنوان آهنگساز فعالیت داشته و پس از آن سریال «عالیجناب» را ساخته است؛ حالا پس از وقفه‌ی موقتی که به خاطر ایمن سازی شرایط استودیوی صدا جهت مقابله با اپیدمی کرونا پیش آمد، انجام مراحل نهایی صداگذاری و میکس فیلم آغاز شد.
 
«سازهای ناکوک» اولین تجربه کارگردانی علی حضرتی بعد از تهیه‌کنندگی فیلم‌های سینمایی «خداحافظی طولانی»، «نیم‌رخ‌ها» (ساخته شادروان ایرج کریمی)، «یک قناری، یک کلاغ» (ساخته اصغر عبدالهی) و «اردک لی» (ساخته بهروز غریب پور) است. فیلمبرداری این فیلم در پاییز و زمستان ۹۸ در تهران و روستای «فیلبند» از توابع مازندران انجام شده است.
 
هنگامه قاضیانی، غزل شاکری و حامد کمیلی به اتفاق مرتضی ضرابی و احمد عربانی (کاریکاتوریست مشهور)، نقش‌های اصلی و مکمل این فیلم را ایفا کرده‌اند. «سازهای ناکوک» قصه دو خواهر است که با ورود مردی عاشق، هویت اولی در آستانه فروپاشی و شخصیت دومی در مسیر جدیدی از خودشناسی قرار میگیرد.
 
عوامل اصلی این فیلم عبارتند از:
نویسندگان: اصغر عبداللهی و علی حضرتی، کارگردان: علی حضرتی، مدیر فیلمبرداری: مسعود امینی تیرانی، طراح چهره پردازی: عبدالله اسکندری، صدا: ایرج شهزادی، تدوین: ژیلا ایپکچی، موسیقی: شورا کریمی، طراح صحنه و لباس: سیامک کاری نژاد، منشی صحنه: فاطمه رزاقی، جلوه‌های ویژه میدانی: حمید رسولیان، جلوه‌های بصری: آیدا غازی، عکس: مهران فلسفی و مهدی دلخواسته، گرافیست: سیروس سلیمی، زیرنویس: بونا الخاص، مشاور رسانه‌ای: بیتا موسوی، تهیه‌کننده: فرشته طائرپور.