«عبدالحسین مختاباد» ​نشان طلای جایزه جهانی موسیقی را کسب کرد

موسیقی ما – «سید عبدالحسین مختاباد»، خواننده و‌آهنگساز ایرانی، نشان طلای رقابت‌های ۲۰۲۰ جایزه موزیک جهانی را برای اثر «از شرم در حجاب»، به دست آورد. این نخستین بار است که یک ایرانی در این رقابت‌ها جایزه طلایی می‌گیرد.
 
همچنین از ایران «سینا علم» برای نوازندگی در آلبوم «کمانه‌رو» و «احمد میرمعصومی» برای آهنگسازی آلبوم «نوازش لحظه‌ها» در جمع صد نفری قرار دارند که نشان نقره دریافت کردند. همچنین «حامد حافظی» برای تکنوازی سنتور در آلبوم «از برگ‌ها» و «شاهین یوسف‌زمانی» برای آهنگسازی قطعه «صبح»، در میان ۵۰ نفری قرار دارند که نشان برنز گرفته‌اند.

سایت جایزه جهانی موسیقی ضمن اعلام تمامی برندگان سال ۲۰۲۰ روی خروجی خود، نام و تصویر عبدالحسین مختاباد را نیز در میان نه برنده اصلی جایزه طلایی قرار داده است. تصنیف «از شرم در حجابم» روی شعری از حافظ با آهنگسازی و خوانندگی مختاباد در آلبوم «سایه دوست» منتشر شده بود. در میان برندگان نشان طلای این رقابت‌ها، موزیسین‌هایی از کشورهای آلمان، ‌آمریکا، صربستان، ایتالیا، انگلیس و چین نیز قرار دارند.

جایزه جهانی موسیقی از سال ۲۰۱۱ تاسیس شده و هر ساله به نه نفر نشان طلا، به صد نفر نشان نقره و به ۵۰ نفر نشان برنز اعطا می‌کند و در طی همین مدت کوتاه توانست خود را به عنوان نهادی معتبر و بین‌المللی برای معرفی موزیسین‌های مستقل بشناساند.

سال گذشته «مسعود رضایی» جایزه نقره‌ای این رقابت‌ها را از آن خود کرده بود.