​نشان طلای جایزه جهانی موسیقی به «عبدالحسین مختاباد» تعلق گرفت

برای اثر «از شرم در حجاب»

​نشان طلای جایزه جهانی موسیقی به «عبدالحسین مختاباد» تعلق گرفت

موسیقی ما- «سیدعبدالحسین مختاباد»، خواننده و‌آهنگساز شهیر ایرانی، نشان طلای رقابت‌های ۲۰۲۰  جایزه موزیک جهانی را  برای اثر «از شرم در حجاب»، نصیب ایران کرد. این نخستین بار است که یک ایرانی در این رقابت‌ها جایزه طلایی می‌گیرد.
 
 سایت جایزه جهانی موسیقی ضمن اعلام تمامی برندگان سال ۲۰۲۰ روی خروجی خود نام و تصویر عبدالحسین مختاباد را نیز در میان نه برنده اصلی جایزه طلایی قرار داده است. در میان برندگان نشان طلای این رقابت‌ها، موزیسین‌هایی از کشورهای آلمان، ‌آمریکا، صربستان، ایتالیا، انگلیس و چین نیز قرار دارند.

جایزه جهانی موسیقی از سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و در طی همین مدت کوتاه توانست خود را به عنوان نهادی معتبر و بین‌المللی برای معرفی موزیسین‌های مستقل بشناساند.

تصنیف شرم در حجاب روی شعری از حافظ با آهنگسازی و خوانندگی مختاباد در آلبوم سایه دوست منتشر شد.  جایزه موسیقی جهانی هر ساله به نه نفر نشان طلا می‌دهد و به صد تن نشان نقره و نیز به ۵۰ تن نشان برنز.

از ایران احمد میرمعصومی نیز در جمع صد نفری قرار دارد که نشان نقره دریافت کردند و  شاهین یوسف‌زمانی در میان ۵۰ نفری قرار دارد که نشان برنز گرفته‌اند.

سال گذشته مسعود رضایی نیز برای اثری جایزه نقره‌ای این رقابت‌ها را از آن خود کرده بود.